Polyfunkčný objekt – nehnuteľná kultúrna pamiatka, Mäsiarska ulica, Košice – Staré Mesto.

Cena: na vyžiadanie v RK.

Jedinečný polyfunkčný objekt zo 17. storočia, Mäsiarska ulica, Košice – Staré Mesto.

Dve stavby so samostatnými súpisnými číslami (hlavná stavba zo 17. storočia a zadná/vedľajšia stavba postavená v rokoch 1934 – 1937) a tri parcely v celkovej výmere 533 m2.

Ideálna orientácia objektu: východná a západná strana.

Meštianska nehnuteľná kultúrna pamiatka s barokovou prestavbou v 18. storočí: pivničné priestory, prvé NP - prízemie, druhé NP – 1. poschodie, pavlač, dvor, terasa v zadnej časti pavlače, podkrovie/povala a priestranná strešná terasa na úrovni podkrovia.

Stav objektu: kompletná rekonštrukcia hlavnej časti predajne na prízemí a hlavnej bytovej časti na 2. nadzemnom podlaží, pôvodný stav ostatných priestorov.

Podzemné podlažie/suterén pod hlavnou stavbou - predajňou/prevádzkarňou so vstupom v závere prejazdu do dvorovej časti priamym schodiskom: trojtraktový suterén, pruská klenba na pásoch, tehlová podmurovka, hlinená podlaha.

1. Nadzemné podlažie/prízemie:

Predajňa/prevádzkareň so samostatným priamym vstupom z ulice, pracovná časť s chodbou a skladový priestor, priamy prechod do dvorovej časti objektu.

Masívna drevená vstupná brána – priamy podchod/vjazd do dvorovej časti objektu z ulice.

Dvorová časť na prízemí: priestranný dvor s možnosťou parkovania, 5x prevádzkové priestory po obvode dvoru (4x vykurované priestory).

Prízemie zadnej/vedľajšej stavby: 2x izba, priestor pre kuchyňu a kúpeľňu, chodba, komora, vykurovanie PL kotlom (dispozične hodnotené ako 2 – izbový byt).

2. Nadzemné podlažie/1. poschodie:

Priamym jednoramenným schodiskom z prejazdu na pavlačovú časť/ tzv. otvorenú arkádovú chodbu so zachovalou farebnou kameninovou dlažbou.

Hlavná obytná časť: kompletná rekonštrukcia, pôvodné brúsené drevené parkety, vchodové drevené dvere s dizajnovou sklenenou výplňou, drevené interiérové dvere, drevené zárubne a drevené okná.

Dispozícia hlavnej obytnej časti: vstupná chodba/predsieň, miestnosť na odkladanie vecí so vstupom z chodby, izba so svetlíkom predelená priečkou na dve menšie miestnosti, veľká spoločenská izba, dve izby orientované do ulice, kompletne vybavená kuchyňa, ako aj kúpeľňa, dizajnový šatník. Vykurovanie PL kotlom.

Priestor hlavnej stavby so samostatným vstupom z pavlače:

1x izba s odkladacím priestorom a výstupom na povalu, krásna terasa v zadnej časti objektu (dispozične hodnotené ako 1 – izbový byt).

Priestor zadnej/vedľajšej stavby so samostatným vstupom z pavlače:

2x izba, chodba, kuchyňa, priestor pre sociálne zariadenie (dispozične hodnotené ako 2 – izbový byt).

Strešný terasový priestor a povala/podkrovie/krov:

Výstup priamym schodiskom z pavlače.

Terasa v zadnej časti objektu na úrovni podkrovia a podkrovie v tvare L so samostatným vstupom z terasy.

Strešná krytina: škridla.

K dispozícii je niekoľko komínov v objekte.

Vykurovanie objektu: 2x PL turbo kotol.

Kompletné siete: plyn, verejný vodovod, kanalizácia, EL 220/380.

Nehnuteľnosť sa predáva vrátane vnútorného vybavenia/zariadenia - hnuteľného majetku a starožitného hnuteľného majetku: zahrnuté v cene.

Jedinečná nehnuteľná kultúrna pamiatka s obrovským potenciálom budúceho využitia.

Veľká príležitosť aj pre investora v absolútnom centre starého mesta Košice.

Trvale vysoko hodnotná nehnuteľnosť.

Požadovaná úhrada kúpnej ceny: záloha na základe zmluvy o budúcej zmluve a notárska úschova kúpnej ceny u notára predávajúcich. Poplatok notárskej úschovy je zahrnutý v cene za nehnuteľnosť. Kompletné sprostredkovateľské realitné služby po odovzdanie nehnuteľnosti kupujúcemu sú zahrnuté v cene za nehnuteľnosť.

Energetický certifikát nie je vypracovaný.

Realitné kancelárie žiadame nekontaktovať na spoluprácu.

Kontakt:

JUDr. Dávid Čeplík, Reality Košičan, s.r.o., Tel: + 421 908 837 173.


Realitná kancelária
© 2023 Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!